Projekt z Narodowego Instytutu Wolności, pt. „ Rzemiosło - Nasza Siła, Nasza Tradycja ! ”

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców  w Staszowie w ramach Rządowego programu „Polski Inkubator Rzemiosła” na lata 2021- 2030 otrzymał dofinansowanie w kwocie 111 tys. złotych na realizacje projektu pt. ,,Rzemiosło - Nasza Siła, Nasza Tradycja ! ". Projekt   dotyczy organizacji rzemieślniczych i zakłada wsparcie ich rozwoju jako strategicznych partnerów państwa w rozwoju przedsiębiorczości oraz zawodowym kształceniu dualnym. Program podkreśla strategiczną rolę rzemiosła w Polsce oraz znaczenie, jakie państwo polskie przypisuje jego rozwojowi.

Święto Plonów - ,, Dzień Chleba "

W dniu 17.08.2024 r. Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie uczestniczył w miejsko-gminnym święcie plonów znanym jako „Dzień Chleba”, zorganizowanym w Parku Rekreacyjno-Sportowym Zalew nad Czarną z promocją rzemiosła lokalnego i kształcenia dualnego, w ramach Projektu  pt. ,,Rzemiosło - Nasza Siła, Nasza Tradycja ! ".sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030.

Dożynki powiatu staszowskiego 2024 za nami

Gmina Rytwiany była gospodarzem tegorocznych dożynek powiatu staszowskiego, które odbyły się 25 sierpnia 2024 roku. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie. Na stoisku promowano, kształcenie dualne,  produkty lokalne oraz  wyroby rzemieślnicze w ramach Projektu  pt. ,,Rzemiosło - Nasza Siła, Nasza Tradycja ! ".sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030.

Staszowski ,,Hubertus”

Za nami kolejny etap promocji rzemiosła i nauczania dualnego. Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w sobotę 21.09.2024 r. uczestniczył w VII Staszowskim  Spotkaniu z Kultura Łowiecką.  Na naszym stoisku zagościły materiały i gadżety reklamowe. Bardzo miło nam było przybliżyć szerszemu gronu rzemiosło i nauczanie dualne w ramach Projektu pt. ,,Rzemiosło - Nasza Siła, Nasza Tradycja ! ".sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030.