Aktualności

Nabór wniosków o pomoc techniczną w ramach projektu Porozumienia Przedsiębiorstw Na Rzecz Klimatu i Energii

Poniedziałek, 11 lipca 2022
A
A
A

Związek Rzemiosła Polskiego informuje, że Komisja Europejska ogłosiła nabór wniosków w ramach programu Porozumienie Przedsiębiorstw Na Rzecz Klimatu i Energii (Covenant of Companies for Climate and Energy)". Porozumienie Przedsiębiorstw na rzecz Klimatu i Energii (CCCE) to pilotażowa inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest zachęcanie i wspieranie firm w zwiększaniu ich wkładu w przejście na czystą energię, oszczędności energii i związane z tym cele klimatyczne. Program pilotażowy CCCE zapewnia praktyczne, szczegółowe wytyczne i pomoc techniczną dla europejskich firm, w szczególności małych i średnich przedsiębiorstwa (MŚP). Program skierowany jest do przedsiębiorstw, grup przedsiębiorstw (zlokalizowanych na tym samym obszarze), władz (krajowych, regionalnych lub lokalnych) i innych podmiotów, takich jak stowarzyszenia, sieci i przedsiębiorstwa świadczące usługi energetyczne z Chorwacji, Finlandii, Włoch, Holandii i Polski.

Wnioski należy złożyć do dnia 31 sierpnia 2022 r. 

Nabór wniosków o pomoc techniczną w ramach projektu Porozumienia Przedsiębiorstw Na Rzecz Klimatu i Energii

Wnioskodawcy, których wnioski zostaną przyjęte, skorzystają z bezpłatnego, dostosowanego do ich potrzeb programu pomocy technicznej, realizowanego przez zespół ekspertów w dziedzinie dekarbonizacji energii. Program obejmuje:

  • pomoc w przeprowadzeniu audytu zużycia energii przez przedsiębiorstwa
  • określenie i wdrożenie opartych na podstawach naukowych celów w zakresie redukcji emisji
  • określenie technologii, metod i mechanizmów finansowania, do których przedsiębiorstwa mogą mieć dostęp w trakcie realizacji swoich celów

Dla wnioskodawców, których wnioski nie zostaną przyjęte, przewidziano również wsparcie pośrednie (warsztaty, webinaria itp.).

Obecny nabór jest pierwszym z dwóch, które będą realizowane w ramach projektu Porozumienia Przedsiębiorstw od czerwca 2022 roku do końca 2023 roku. W ramach każdego z programów pomoc techniczna zostanie udzielona maksymalnie 50 podmiotom europejskim. Zakres geograficzny zostanie rozszerzony przed drugim naborem na początku 2023 r.

Dokumenty programu:

Linki do innych informacji:

źródło: https://zrp.pl/nabor-wnioskow-o-pomoc-techniczna-w-ramach-projektu-porozumienia-przedsiebiorstw-na-rzecz-klimatu-i-energii/

Współpracujemy z

Państwowa Inspecja Pracy
Związek Rzemiosła Polskiego
Ochotnicze Hufce Pracy
Kielce
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Przydatne linki:

“Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu
Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021–2030”

Cech Rzemieślników
i Przedsiębiorców
w Staszowie

ul. Piłsudskiego 4
28-200 Staszów

tel: +48 15 864 40 41, Tel. Kom. 797 290 609
fax:
e-mail: cripstaszow@o2.pl

Godziny otwarcia
  • Poniedziałek 7:00 - 15:00
  • Wtorek 7:00 - 15:00
  • Środa 7:00 - 15:00
  • Czwartek 7:00 - 15:00
  • Piątek 7:00 - 15:00