Projekt z Narodowego Instytutu Wolności

A
A
A

„Polski Inkubator Rzemiosła” na lata 2021- 2023


 

 

 

  

 

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców  w Staszowie w ramach Rządowego programu „Polski Inkubator Rzemiosła” na lata 2021- 2023 otrzymał dofinansowanie w kwocie 120 tys. złotych na realizacje projektu pt. ,, Edukacja i zabawa szansą na rozwój rzemiosła”. Projekt   dotyczy organizacji rzemieślniczych i zakłada wsparcie ich rozwoju jako strategicznych partnerów państwa w rozwoju przedsiębiorczości oraz zawodowym kształceniu dualnym. Program podkreśla strategiczną rolę rzemiosła w Polsce oraz znaczenie, jakie państwo polskie przypisuje jego rozwojowi.


,,2 Świętokrzyski Przegląd Zespołów Folklorystycznych" - Szydłów 25.09.2022 r.

W dniu 25.09.2022r. Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie uczestniczył w ,,2 Świętokrzyskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych" w Szydłowie z promocją rzemiosła lokalnego i nauczania dualnego, w ramach Projektu "Edukacja i zabawa szansą na rozwój rzemiosła" sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030. Stoisko reprezentowali Zarząd w składzie: Starszy Cechu - Romuald Zgrzywa, Podstarszy - Jan Skuza, członkowie Cechu wraz z pracownikami.

 

 


V Staszowskim  Spotkaniu z Kultura Łowiecką

Za nami kolejny etap promocji rzemiosła i nauczania dualnego. Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w niedzielę 09.10.2022 r. uczestniczył w V Staszowskim  Spotkaniu z Kultura Łowiecką.  Na naszym stoisku zagościły materiały i gadżety reklamowe. Nasi lokalni rzemieślnicy opowiadali o zawodach jakie wykonują. Na imprezie można było posmakować wypieków i przystawek z piekarni Pawła Chałońskiego z Podmaleńca. Wystawione również zostały miody z pasieki  Pana Pawła Wojtasika, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Bardzo miło nam było przybliżyć szerszemu gronu rzemiosło i nauczanie dualne w ramach Projektu "Edukacja i zabawa szansą na rozwój rzemiosła" sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030.


 


Konkurs dla dzieci

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie zaprasza dzieci w wieku 5-9 lat do wzięcia udziału w konkursie pt. Twój wymarzony zawód”

 


Konkurs dla dzieci rozstrzygnięty

Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie  z przyjemnością informuje , że konkurs plastyczny pt. „Twój wymarzony zawód” zorganizowany w ramach Projektu "Edukacja i zabawa szansą na rozwój rzemiosła" sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030 został rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy 50 prac konkursowych. Uroczyste wręczenie dyplomów  odbyło się w dniach 6 i 8 grudzień.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką kształcenia dualnego. Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas na stworzenie tak unikalnych prac.

 

 


Jarmark Bożonarodzeniowy

W dniu 18.12.2022r. Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie uczestniczył w Jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym na staszowskim Rynku  z promocją rzemiosła lokalnego i kształcenia  dualnego, w ramach Projektu "Edukacja i zabawa szansą na rozwój rzemiosła" sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030.  Na stoisku zagościły potrawy przygotowane przez: Szymańską Ewę ,,Czas na Zegar” , Piekarnie ,,Sojda” Precle staszowskie ,  Gospodarstwo Rybackie Henryk Dziuba,

       Stoisko reprezentowali Zarząd w składzie: Starszy Cechu - Romuald Zgrzywa, Podstarszy - Jan Skuza oraz członek Zarządu Andrzej Kowalik  wraz z pracownikami.

 


„Dzień Chleba – smaki naszych dziadków”

W dniu 19.08.2023 r. Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie uczestniczył w miejsko-gminnym święcie plonów pt.  „Dzień Chleba – smaki naszych dziadków” zorganizowanym w Parku Rekreacyjno-Sportowym „Zalew nad Czarną” z promocją rzemiosła lokalnego i kształcenia dualnego, w ramach Projektu "Edukacja i zabawa szansą na rozwój rzemiosła" sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030. Na stoisku zagościły potrawy przygotowane przez:  Piekarnia ,,Sojda” Precle staszowskie, wypieki cukiernicze z piekarni Pawła Chałońskiego z Podmaleńca. Wystawione również zostały miody z pasieki Pana Pawła Wojtasika.

Stoisko reprezentowali Zarząd w składzie: Starszy Cechu - Romuald Zgrzywa, Podstarszy – Andrzej Kowalik oraz członek Cechu Zenon Motyka wraz z pracownikami.


,,III Świętokrzyski Przegląd Zespołów Folklorystycznych" w Szydłowie

W dniu 27.08.2023 r. Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Staszowie uczestniczył w ,, III Świętokrzyskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych” w Szydłowie z promocją rzemiosła lokalnego i kształcenia dualnego, w ramach Projektu "Edukacja i zabawa szansą na rozwój rzemiosła" sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030.

Na stoisku zagościły potrawy przygotowane przez:  Piekarnia ,,Sojda” Precle staszowskie, wypieki cukiernicze Pani Ewy Szymańskiej z restauracji Karczma Świętokrzyska. Wystawione również zostały miody z pasieki Pana Pawła Wojtasika.

Stoisko reprezentowali Zarząd w składzie: Starszy Cechu - Romuald Zgrzywa, Podstarszy – Andrzej Kowalik , członkowie Cechu Zenon Motyka, Agnieszka Poczobut oraz Pani Aneta Strojna  wraz z pracownikami.


 

 

 

 

 

Współpracujemy z

Państwowa Inspecja Pracy
Związek Rzemiosła Polskiego
Ochotnicze Hufce Pracy
Kielce
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Przydatne linki:

“Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu
Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021–2030”

Cech Rzemieślników
i Przedsiębiorców
w Staszowie

ul. Piłsudskiego 4
28-200 Staszów

tel: +48 15 864 40 41, Tel. Kom. 797 290 609
fax:
e-mail: cripstaszow@o2.pl

Godziny otwarcia
  • Poniedziałek 7:00 - 15:00
  • Wtorek 7:00 - 15:00
  • Środa 7:00 - 15:00
  • Czwartek 7:00 - 15:00
  • Piątek 7:00 - 15:00